Sayfalar

Translate Blog

Hakkında

Akademik Bilgiler, Trabzon Üniversitesi, GithubSoundCloudInstagramLinkedinAkademia

Büyük Bir İş Otomatikleştirildiyse O artık Küçük Bir İştir. İş yaklaşımım tam olarak bu cümledir. Kendimi yazılım ve medya alanlarında henüz kendine yer bulamamış ama "Otomatikleştirici" olarak ifade edilecek bir sektörde görmekteyim.

12 yıldır yarı profesyonel olarak yazılım ve tasarım alanında faaliyet göstermekteyim. 10 yılı aşkın bir süredir üniversitede öğretim üyesi olarak çalışmalar gerçekleştirmekteyim. Üniversitede yazılım, 3D modelleme ve animasyon, 2D animasyon ve kodlama konularında 6 yıl boyunca derslere girdim. Özel eğitimde teknoloji konularında sürdürülen 2 Tübitak projesinde aktif görev aldım. Özel eğitim alanında materyal üretimini otomatikleştiren ortamların geliştirilmesine yönelik yüksek lisans tezi tamamladım. Televizyon kanallarının sanallaştırılması üzerine çalışmalarda bulundum. Bu alanda web televizyonu, medya ortamlarının programlanması ve otomatikleştirilmesi, insansız medya teknolojileri üzerine çalışmalar gerçekleştirdim.

Son zamanlarda metinleri Türk işaret diline çeviren bir sistemin geliştirilmesi üzerine çalışmalar yürütmekteyim. Ayrıca elektronik teknolojiler geliştirilmesi üzerine de hobi olarak çalışmalarım devam etmektedir.

Bunların yanında aşağıda sıralanan çeşitli görev ve işlerde yer aldım;
Her yıl 2500'in üzerinde yabancı öğrenci sınavına yönelik öğrenci takip ve sınav organizasyon sistemi yazılımının geliştirilmesi,
Çeşitli tanıtım filmlerine ait kurgu, ses ve görsel efektler,
Web Tv yazılmının geliştirilmesi,
Çeşitli jenerikler ve bu jeneriklerin otomatikleştirilmesi,
Metin tabanlı haberlerin otomatik görselleştirilmesi,
Farklı öğretim yönetim sistemi yazılımlarının geliştirilmesi,
Amaca yönelik çeşitli web site tasarımlarının tasarlanması ve geliştirilmesi,
Web site yönetim panellerinin geliştirilmesi,
Çevrim içi robotik eğitimi ders müredat ve içeriklerinin geliştirilmesi.